Kültéri és beltéri mozgásérzékelők
Mi a különbség a kültéri és a beltéri mozgásérzékelők között?
A beltéren felszerelt mozgásérzékelők kültéri változatával a kertbe bemászó illetéktelen behatolókat már azelőtt felderíthetjük, hogy elérnének otthonunk bejáratához. A kültéri mozgásérzékelők a beltériekkel azonos elven működnek, azaz a látóterükben történő hőmérséklet-változást (a környezeti hőmérséklet és a melegvérű élőlények hőkisugárzása közti különbséget) érzékelve detektálják a mozgást. A berendezés tartalmazhat kizárólag passzív infravörös érzékelőket, illetve mikrohullámú érzékelőkkel kombinált infravörös érzékelőket is.
A kültéri mozgásérzékelők működése
A kültéri mozgásérzékelők a beltériek csepp- és UV-álló házba szerelt változatai, amelyeket elsősorban épületek között, falakkal részben védett terület felügyeletére használnak. Hatótávolságuk általában 20-25 méter. A korszerű berendezések azonban ennél többet is tudnak: ezek a védett térbe kerülő melegvérű állatok, a szél mozgatta növényzet, az erős napsugárzás vagy más hőmérsékleti hatások miatt nem okoznak jelzést, azaz kevés a téves riasztás. Ezek a kültéri mozgásérzékelők tartalmazhatnak mikrohullámú érzékelőket is, vagy akár több infra érzékelő elemet is, így a környezeti hatások kiszűrésével tudják felismerni a valódi emberi mozgást.
A környezeti hatások kiszűrése
A digitális azonosság-felismerési technológia jóvoltából a rendszer összehasonlítja a két infravörös érzékelő jeleit, és csak azok egyezésekor riaszt. Egy mozgó kisállat a két csatornában különböző, míg egy ember közel azonos nagyságú és jelalakú jelzéseket hoz létre. Így sikerrel kizárhatók az állatok, a szél vagy a felhősödés okozta hőmérsékletváltozások.
A biztonságtechnikai rendszerek - riasztó, biztonsági kamera, kaputelefon - szerelés szakértelmet igénylő feladatok. Nagyon fontos, hogy csak a megfelelő képesítéssel, sokéves tapasztalattal és számtalan referenciával rendelkező szerelőt válasszon!