Hogyan védjem meg a társasházi garázsomat?

A gépjárművet ezért használaton kívül mindenképp célszerű garázsban tartani; ezzel nemcsak a feltörés, hanem az időjárás viszontagságai ellen is védelmet nyújthatunk a számára. Azonban, ha nem kertes, hanem társasházban élünk, így garázst bérelünk, a garázs önmagában nem biztosít olyan mértékű védelmet az autó számára, mint egy saját.

Hogyan védjem meg a társasházi garázsomat?

 

Az autó az otthonunk után a második legértékesebb tulajdonunk: évekig gyűjtögettünk arra, hogy megvásárolhassuk, így természetes, hogy mindent megtennénk a biztonsága érdekében. Főként, ha a gépjármű nemcsak szabadidős tevékenységeink eszköze, hanem a munkánkhoz is elengedhetetlen, például, mert gyakran utazunk vele vidéki üzleti megbeszélésekre.

 

A társasházi garázs kevésbé biztonságos

 

A gépjárművet ezért használaton kívül mindenképp célszerű garázsban tartani; ezzel nemcsak a feltörés, hanem az időjárás viszontagságai ellen is védelmet nyújthatunk a számára. Azonban, ha nem kertes, hanem társasházban élünk, így garázst bérelünk, a garázs önmagában nem biztosít olyan mértékű védelmet az autó számára, mint egy saját. Hiszen egyrészt nincs ott a „plusz védelmi vonalként” szolgáló kertkapu; másrészt pedig nem tudjuk otthonlétünk alatt folyamatosan ellenőrizni a garázs környékét az ablakból kitekintve.

 

Riasztók nyitás- és mozgásérzékelővel

 

Ezért, amennyiben társasházi garázsban tartjuk a gépjárművet, fokozottan érdemes gondoskodni a megfelelő védelemről egy riasztó segítségével. A riasztórendszerhez kapcsolt infravörös nyitás- és mozgásérzékelés védi az autó körülötti teret. Az infravörös érzékelőt a fal azon pontjára ajánlott rögzíteni, ahonnan a lehető legnagyobb teret látja be. Amennyiben a garázs környezetében kincs kiépítve az elektromos hálózat, hosszú élettartamú elemről működő vezeték nélküli modult is választhatunk.

 

Ha távol a garázs, a távfelügyelet elengedhetetlen

 

Azonban ez önmagában nem elég, hiszen, ha a garázs távolabb helyezkedik el az otthonunktól, akár meg sem halljuk a riasztó hangját, ha behatolás történik vagy van készülőben; illetve, ha meg is halljuk, nem érhetünk oda időben, hogy megakadályozzuk a lopást. Így a riasztó beszereltetése mellett érdemes távfelügyeletet is kérni, hogy egy esetleges betörés esetén azonnal értesítést kapjunk. Egy biztonsági központtal összekötött riasztórendszer esetén a riasztások egy diszpécserközpontba futnak be, ahol a szakemberek gondoskodnak a szükséges teendőkről: értesítik a tulajdonost, kivonulva ellenőrzik a helyszínt, vagy értesítik a rendőrséget.

 

 

Érdekli mennyibe kerülne Önnek egy riasztórendszer?

Ingyenes, gyors, egyszerű kalkulátor, az eredményt elküldjük e-mailben és pdf-ben is letöltheti!

Riasztórendszer kalkulátor

Biztonsági kamerarendszer kalkulátor

Riasztórendszer kalkulátor Kamerarendszer kalulátor

Lépjen velünk kapcsolatba!
Megbízható, leinformálható, korrekt telepítő szakembert ajánlunk.
(a kiajánlás ingyenes)

Név
Irányítószám
E-mail
Üzenet
 

Legnépszerűbb cikkek

A távfelügyeletről…

A távfelügyeletről…

A manapság telepített riasztórendszerek valamennyi típusa beköthető távfelügyeletre. Mire jó ez? Végiggondolta már, hányszor hallottunk épületszirénát vagy autószirénát a közelmúltban megszó­lalni, és hányszor emeltük fel a fejünket a szirénahangra?
Google Analytics Alternative