Hogyan védjem meg a nyaralómat?
Hogyan védjem meg a nyaralómat?
Ha az év nagy részében nem tartózkodnak a nyaralóban; egy üres ingatlan – illetve egy üdülőövezet üres ingatlanokkal teli utcája – pedig vonzza a betörőket, hiszen kisebb a lebukás esélye.
Fájdalmas pillanat, ha amikor hosszú hónapok után ismét ellátogatunk a nyaralóba, hogy rendbe hozhassuk a közeledő nyárra, azzal kell szembesülnünk, hogy valaki járt ott, mióta legutoljára bezártuk: az ajtó felfeszítve, az ablak betörve, a bútorok felborogatva… Bár készpénzt valószínűleg nem tartunk a nyaralóban, az értékes műszaki cikkekben és egyéb berendezési tárgyakban komoly kár keletkezhet.
Riasztó telepítése
Ezért nemcsak otthonunk, hanem hétvégi házunk vagy nyaralónk biztonságáról is érdemes gondoskodnunk egy riasztó felszerelésével. Az infravörös mozgás- és nyitásérzékelővel rendelkező riasztórendszer védi az ingatlant, és jelez, ha a bejárati ajtón, illetve más nyílászárón keresztül behatolás történik. Azonban, mivel nem tartózkodunk a közelben – hiszen a nyaralónk más városban, akár az ország egyik tőlünk legtávolabbi részén található –, a riasztó hangját természetesen nem hallhatjuk meg. Illetve, ha az ingatlan egy az év legnagyobb részében üresen álló nyaralóövezetben áll, szomszédok sincsenek, akik felhívhatnák a figyelmünket a riasztás tényére. Ha GSM modullal szerelt riasztót telepíttetünk, távolról is értesülhetünk ugyan a riasztásról, de az ország másik felében tartózkodva nem valószínű, hogy azonnal meg tudjuk tenni a szükséges lépéseket.
Védjük a nyaralót távfelügyelettel
Így a riasztó mellé mindenképp kérjünk távfelügyeletet is. Távfelügyelet esetén az ingatlan riasztórendszere össze van kötve egy távoli biztonsági központtal. A központra kötött objektum nemcsak lakás, nyaraló, iroda vagy más ingatlan, hanem gépjármű is lehet. Illetéktelen behatolás esetén a riasztó jelzése befut a központba, ahol egy ügyeletes diszpécser jár el: értesíti az objektum tulajdonosát, kiszáll a helyszínre, és ellenőrzést végez, vagy pedig riasztja a rendőrséget.